اتصالات لوله‌های پنج لایه نیوپایپ

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در هر سیستم لوله‌کشی دیده می‌شود، اتصالات بین لوله‌ها است. این اتصالات برقراری جریان بین لوله‌ها را فراهم کرده تا طراحی و راه‌اندازی سیستم‌های لوله‌کشی مانند لوله‌کشی آب سرد و گرم، سیستم گرمایش از کف، سیستم‌های تاسیساتی، تهویه مطبوع و دیگر موارد این چنینی را ساده‌تر کنند. به همین دلیل نیز اتصالات لوله‌های پنج لایه با برند نیوپایپ طراحی و تولید شده تا دیگر چالشی برای ایجاد ارتباط میان این لوله‌های باکیفیت وجود نداشته باشد.

اتصالاتی که توسط صنایع گیتی پسند برای لوله‌های پنج لایه تولید می‌شوند، همگی از جنس برنج بوده و از استانداردهای روز دنیا پیروی می‌کنند. همچنین این اتصالات به خاطر طراحی استاندارد شرایط نصب را بسیار ساده‌تر کرده و بهترین گزینه برای راه اندازی سیستم‌های لوله‌کشی با لوله‌های پنج لایه نیوپایپ محسوب می‌شوند. مصرف کنندگان نیز می‌توانند این اتصالات را در سایزها و بسته‌بندی‌ها با ابعاد مختلف خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند.

ویژگی‌های اتصالات لوله‌های پنج لایه نیوپایپ

زمانی که صحبت از اتصال لوله‌های پنج لایه نیوپایپ می‌شود و نیازهایی مانند آب‌بندی کامل یا عدم نیاز به تعمیرات بعدی وجود دارد، انتخاب اتصالات با حساسیت بیشتری همراه خواهد شد. البته که انتخاب اتصالات چندان پیچیده نیست؛‌ زیرا برند نیوپایپ با تولید اتصالات استاندارد این نیاز را به خوبی پاسخ خواهد دارد.
از آنجایی که سیستم‌های تاسیساتی نیازمند دوام و طول عمر بالا هستند، باید به طور اصولی و مطمئن راه‌اندازی شوند. شرکت نیوپایپ برای اینکه چنین شرایطی را برای نصب لوله‌های پنج لایه فراهم کند، اتصالاتی با ویژگی‌های خاص و بهترین کیفیت تولید کرده است.

جنس مقاوم اتصالات

اتصالات لوله‌های پنج لایه باید به گونه‌ای ساخته شوند که در مقابل مواد شیمیایی واکنش چندانی نشان ندهند. همچنین حداقل خورندگی برای چنین اتصالاتی که مدام با رسوب آب یا سایر سیالات در سیستم‌های لوله‌کشی دارند، امتیازی ارزشمند خواهد بود. البته که جنس مقاوم اتصالات در مقابل آسیب‌های این چنینی باعث افزایش عمر سیستم‌های تاسیساتی خواهد شد.

خوشبختانه اتصالات لوله‌های پنج لایه به خاطر جنس برنجی و آلیاژ‌ باکیفیتی که دارند، در مقابل عوامل آسیب زننده مانند مواد شیمیایی یا خورندگی مایعات بسیار مقاوم و قابل اطمینان هستند. به طوری که می‌توان از این اتصالات در لوله‌کشی صنایع گوناگون برای انتقال مواد شیمیایی بین دستگاه‌های خط تولید استفاده کرد و نگران مشکل خاصی نبود. ناگفته نماند که آلیاژ استفاده شده در تمامی اتصالات یکسان بوده تا مصرف کننده به کیفیت مشابه در تمامی اتصالات برند نیوپایپ دسترسی داشته باشد.

نحوه انجام اتصال لوله‌های پنج لایه

اتصالات لوله‌های پنج لایه برند نیوپایپ با طراحی‌ها، سایزبندی و ویژگی‌های مختلف در دسترس هستند. به طور کلی مصرف کنندگان برای ایجاد اتصال بین لوله‌های پنج لایه نیوپایپ امکان انتخاب سه نوع اتصال کلی کوپلی، پرسی و کلمپی را دارند. همچنین هر یک از این دسته‌بندی‌ها دارای چندین مدل اتصال بوده که شرایط را برای نصب لوله‌ها راحت‌تر خواهند کرد. البته که مشتریان محترم باید با توجه به نوع لوله‌کشی از اتصالات مناسب استفاده کنند تا با مشکل جدی مواجه نشوند.

اتصال کوپلی

اتصالات کوپلی به راحتی نصب شده و نیازمند برش و گشاد کردن لوله با کالیبر هستند. همچنین پس از برش باید محل برش را گرد یا کونیک کرد تا تیزی لوله آسیب به واشر آب‌بندی نزند. همچنین اتصالات لوله‌های پنج لایه کوپلی با استفاده از یک مهره و حلقه مخصوص روی لوله نصب شده و با کمک آچار فرانسه محکم می‌شوند. ناگفته نماند که این اتصالات در مدل‌های زیر با برند نیوپایپ موجود هستند:

  • رابط کوپلی: روپیچ و توپیچ
  • مهره ماسوره
  • بوشن: ساده، تبدیل
  • زانو 90 درجه: ساده، روپیچ، صفحه‌دار توپیچ و روپیچ، دیواری ساده، دیواری تبدیلی، دیواری موازی و چپقی
  • سه‌راهی: ساده، تبدیل، روپیچ کوپلی برای شیرآلات توکار، توپیچ و سه راهی 90 درجه تبدیلی دیواری و مدل ساده، سه‌راحی صفحه‌دار

اتصالات لوله‌های پنج لایه کوپلی که در بالا معرفی شدند، با سایز بندی‌های مختلف در دسترس هستند. به همین دلیل در این زمینه محدودیتی را پیش‌ پای مصرف کننده نمی‌گذارند. همچنین این اتصالات کیفیت تضمین شده و قابلیت آب‌بندی کامل را دارند.

اتصال پرسی

همانطور که از نام اتصالات پرسی پیداست، این اتصالات با کمک دستگاه پرس روی لوله‌ها نصب شده و قابلیت جداسازی ندارند. البته این نوع اتصالات دارای وزن ناچیزی هستند و هزینه چندانی روی دوش مصرف کنندگان نمی‌گذارند. برند نیوپایپ نیز این اتصالات را در مدل‌های مختلف عرضه کرده که عبارتند از:

  • بوشن پرسی ساده، تبدیل
  • زانو 90 درجه پرسی، صفحه‌دار روپیچ و توپیچ، دیواری، روپیچ و توپیچ ساده، چپقی
  • سه‌راهی پرسی ساده، تبدیل، روپیچ برای اتصالات توکار، 90 درجه توپیچ، صفحه‌دار توپیچ، 90 درجه دیواری ساده و تبدیلی، موازی، توپیچ ساده یا با مهره ماسوره توپیچ و معمولی
  • درپوش پرسی
  • رابط روپیچ و توپیچ پرسی

با کمک اتصالات لوله‌های پنج لایه پرسی می‌توان در کمترین وزن ممکن اتصال بین لوله‌های نیوپایپ را برقرار کرد. همچنین تجهیزات نصب این لوله‌ها چندان پیچیده نبوده و قابل انتقال به محیط نصب هستند. ناگفته نماند که نصب این اتصالات مانند مدل‌های کوپلی سریع و آسان خواهد بود.

اتصال ماسوره‌ای یا دنده‌ای

اتصال ماسوره‌ای یا دنده‌ای نوع دیگری از اتصالات لوله‌های پنج لایه نیوپایپ است که شرایط خاصی برای نصب و استفاده دارد. در این اتصالات مهره روی لوله قرار می‌گیرد و حلقه ماسوره داخل لوله می‌شود. همچنین در این مدل اتصالات کالیبره شدن سر لوله بسیار مهم است؛‌ زیرا در غیر این صورت سیستم لوله‌کشی آب‌بندی 100 درصد نخواهد شد.
شرکت گیتی پسند اتصالات رزوه‌ای را در مدل‌های مختلف تولیده کرده که همگی دارای ویژگی‌ها و مشخصات فنی مخصوص خود هستند. به همین دلیل می‌توان این ماسوره‌ها و رزوه‌ها را با توجه به سایز لوله‌های پنج لایه نیوپایپ انتخاب کرد. البته که اتصالات دنده‌ای با بسته شدن مهره روی حلقه ماسوره آب‌بندی شده و مانند اتصالات کوپلی با سفت شدن مهره آب‌بندی کامل می‌شوند.

اتصالات لوله‌های پنج لایه نیوپایپ در مجموعه گیتی پسند

گروه صنایع گیتی پسند با تولید انواع اتصالات لوله‌های پنج لایه نیوپایپ در شرکت اصفهان چالاک و با برند NPA سعی کرده تا سبد کاملی از محصولات را به دست مشتریان عزیز برساند. در حال حاضر بیش از 400 نوع اتصال مختلف با این برند در دسترس بوده که همگی از نظر کیفیت و استاندارد حرف اول را می‌زنند.