مشخصات فنی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ

لوله‌های پلیمری و فلزی که در طول تاریخ صنایع لوله‌سازی حضور داشتند، به خاطر ویژگی‌های ذاتی مواد اولیه دارای نقص‌هایی بودند. به همین دلیل صنعتگران به فکر ترکیب این دو نوع لوله افتادند که تولید لوله‌های پنج لایه را به همراه داشت. لوله‌هایی که نواقص موجود در لوله‌های فلزی و پلیمری ساده را ندارد و از نظر عملکرد قابلیت‌های ارزشمندی را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند. برند نیوپایپ نیز لوله‌های پنج لایه را به سبک خودش و با ویژگی منحصر به فرد تولید کرده تا امتیازات خاصی را به مصرف کننده ارائه کند. به همین دلیل بهتر است که بیشتر با مشخصات فنی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ آشنا شوید تا اطلاعات جالبی در مورد این ویژگی‌ها به دست بیاورید.

ضریب زبری

استفاده از پلی اتیلن کراسلینک شده به عنوان لایه داخلی باعث شده که پارامتر ضریب زبری در مشخصات فنی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ به 0.007 میلیمتر برسد. به همین دلیل می‌توان گفت که این لوله‌ها در مقایسه با لوله‌های فلزی یا پلی اتیلنی ساده زبری به مراتب کمتری دارند. ضریب زبری کمتر نیز با مزایای بسیار ارزشمندی همراه خواهد بود. برای مثال زمانی که این پارامتر در لوله رقم ناچیزی است، فشار در سیستم لوله‌کشی افت کمتری را خواهد داشت. به همین دلیل فشار روی پمپ کمتر شده و حتی عواملی مانند رسوب‌گیری داخل خط لوله کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

ضریب زبری لوله پنج لایه نیوپایپ

ضریب انتقال حرارت

استفاده از لایه‌های پلی اتیلن مشبک شده و آلومینیوم ضریب حرارتی را در مشخصات فنی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ به حدود W/mk 0.40 می‌رسانند. این ضریب انتقال حرارت ایده‌آل باعث می‌شود که لوله‌های پنج لایه برند نیوپایپ برای استفاده در سیستم‌های گرمایش از کف شرایط مناسبی داشته باشند. به طوری که گرما کنترل شده و با مصرف انرژی مناسب به سطح زمین برسد.

ضریب انتقال حرارت لوله نیوپایپ

ضریب انبساط طولی

ضریب انبساط طولی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ به لطف حضور لایه آلومینیومی فقط M/mk 25×10-6 است. یعنی با گرم شدن لوله‌ها عملا تغییر در طول لوله‌ها ایجاد نخواهد شد و احتمال وقوع خرابی‌های مختلف از بین می‌رود. برای مثال با سرد و گرم شدن لوله‌ها اتصالات در جای خود باقی مانده و خطر ترکیدگی یا ایجاد نشتی در لوله‌ها وجود نخواهد داشت. به همین دلیل نیز لوله‌های پنج لایه نیوپایپ در حساس‌ترین سیستم‌های لوله‌کشی کاربرد دارند.

ضریب انبساط طولی لوله های 5 لایه نیوپایپ

لوله‌های پنج لایه نیوپایپ در گیتی پسند

گروه صنایع گیتی پسند با به کارگیری فناوری‌های روز دنیا تلاش کرده تا لوله‌های پنج لایه با مشخصات فنی مطابق با استانداردهای مختلف را به دست مصرف کننده برساند. به همین دلیل مواد اولیه نیز توسط گیتی پسند تولید شده تا دقت پارامترها در مشخصات فنی لوله‌های پنج لایه نیوپایپ مطلوب باشد.