سیستم گرمایش از کف؛ یکی از بهترین راهکارهای نیوپایپ

سیستم‌های گرمایشی سنتی مانند بخاری و رادیاتور، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند اما یکی از اصلی‌ترین عیوب آن‌ها، اتلاف بسیار زیاد انرژی است. همچنین در بسیاری از ساختمان‌ها، به‌خصوص ساختمان‌هایی با ارتفاع سقف بلند، این سیستم‌ها کارایی مناسبی نداشته و نمی‌توانند به‌خوبی محیط ساختمان را گرم کنند. به همین خاطر از نوع جدیدی از سیستم‌های گرمایشی با نام گرمایش از کف در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این سیستم گرمایشی اتلاف انرژی بسیار پایینی داشته و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن محیط ساختمان را گرم کند. یکی از راهکارهای نیوپایپ برای این سیستم، لوله‌های پنج‌لایه بسیار باکیفیت و کارآمدی است که با استفاده از آن‌ها می‌توان یک سیستم کارآمد و استاندارد گرمایش از کف را اجرا کرد. در این مطلب با سیستم گرمایش از کف و راهکارهای شرکت نیوپایپ برای این سیستم آشنا می‌شویم.

سیستم گرمایش از کف چیست؟

رومیان باستان سیستم گرمایشی مخصوص به خود را داشتند که در آن محیط ساختمان از کف زمین گرم می‌شد. مهندسین با الهام از این سیستم گرمایشی، سیستم گرمایش از کف را طراحی کردند که یکی از مدرن‌ترین و بهینه‌ترین سیستم‌های گرمایشی به‌شمار می‌آید. سیستم‌های گرمایشی سنتی تنها از یک نقطه محیط ساختمان را گرم می‌کردند و به همین خاطر راندمان بالایی نداشتند. درصورتی‌که با استفاده از این سیستم گرمایشی می‌توان در تمام محیط ساختمان، گرمایش را به‌صورت یکدست انجام داد.

در سیستم گرمایش از کف که به صورت هیدرونیک انجام می‌شود لوله‌های حاوی آب گرم در کف زمین نصب شده و سپس روی آن‌ها پوشش کف ساختمان مانند سنگ یا پارکت قرار می‌گیرد. درنتیجه با عبور جریان آب گرم از درون این لوله‌ها، گرمای آن‌ها به کف ساختمان منتقل شده و گرمایش به شکلی اصولی و کاملا یکدست انجام می‌شود. برای اجرای این سیستم گرمایشی باید از لوله‌های پنج لایه استاندارد و مخصوص این سیستم استفاده کرد. به همین خاطر آشنایی با راهکارهای نیوپایپ برای طراحی و ساخت این سیستم گرمایشی اهمیت زیادی دارد. چرا که نیوپایپ از اصلی‌ترین تولیدکنندگان لوله‌های پنج لایه و کلکتور مناسب این سیستم‌ها است.

این سیستم چه مزایایی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها مزیت سیستم گرمایش از کف، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن است. درصورتی‌که این سیستم که یکی از راهکارهای نیوپایپ برای گرمایش ساختمان‌های مدرن است، مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد. از جمله این مزایا می‌توان به ایمنی بالا، کاربری آسان و وجود فضای بیشتر در ساختمان اشاره کرد.

مزایای سیستم گرمایش از کف

لوله‌های پنج لایه نیوپایپ؛ بهترین راهکار برای اجرای این سیستم گرمایشی

سیستم گرمایش از کف را می‌توان بهترین جایگزین برای سیستم‌های سنتی گرمایش ساختمان دانست. شما با استفاده از این سیستم می‌توانید محیطی گرم و دلپذیر داشته باشید و همچنین از اتلاف انرژی در خانه خود جلوگیری کنید. با استفاده از راهکارهای نیوپایپ برای سیستم‌ گرمایش از کف مانند تولید بهترین لوله‌های مناسب این سیستم، شما می‌توانید با خیال راحت از یک سیستم گرمایش از کف استاندارد در ساختمان اداری، تجاری یا مسکونی خود استفاده کنید.

سیستم گرمایش از کف